,,Hľa, na svojich dlaniach som ťa vyryl..." Iz 49:1

Zborová kapela ELEOSZborová kapela ELEOS vznikla v roku 2005 v januári, kedy túžba mladých ľudí oslavovaťBoha aj iným spôsobom, ako len tradične v kostole dostala prvotnú podobu.
Raz večer sa stretli na fare s gitarami Peťo,Maťa a Janko s bassgitarou. Moc sme sa nepoznali, alenapriek tomu prvá pieseň spoločne zahraná dopadla nad očakávanie dobre. Cítili sme veľkúradosť, po pár piesňach zahratých spolu, že niečo z toho bude, žeHospodin požehnalmyšlienku založiť kapelu a po tejto prvej „skúške“ bolo vidno puky kvitnúceho stromu.Hneď sme sa dohodli na ďalšom termíne skúšky a rozmýšľali sme, koho by sme ešte mohliosloviť, kto má dar spevu alebo hry na hudobnom nástroji.A tak medzi nás prišla Patrícia, Ivetka a Mimina spievať, Palino na klávesy a Šmiky (Tomáš)hrať na perkusie.Začali sme mať pravidelné skúšky, prišli prvé vystúpenia na Bohoslužbách u nás zbore ale imimo neho.
Časom nastali rôzne zmeny v obsadení kapely.Speváčka Ivetka sa nám neskôr vydala do susedného zboru v Brezovej pod Bradlom,a po nej aj gitaristka Maťa. Tomáš prestal chodiť k nám do kapely i keď nám zbor neskôrkúpil bicie, tak začal hrať na ne Janko a na basu sa začal učiť Mirko ( Peťov brat). AleMirkovi lepšie sadla akustická gitara, keďže Peťo prešiel na elektrickú gitaru, tak sme bicievypustili a dali prednosť bassgitare. Miminu neskôr nahradila Katka a po čase máme aj huslev kapele, na ktoré hrá Julka.
V tomto zoskupení hráme teraz. Veľmi by nás potešilo, keby smemohli obsadiť aj bicie alebo perkusie. Modlíme sa za to. ;-)